Występowanie myszy Myszy to zwierzęta, które doskonale przystosowały się do życia w środowiskach przekształconych przez człowieka. Obecnie sporą część powierzchni ziemi zajmowana jest przez takie właśnie przekształcone przez nas środowiska w związku z czym również myszy stały się bardzo powszechne. Obecnie są one jednymi z najczęściej występujących lądowych…

Czym jest dezynsekcja mieszkania Dezynsekcją nazywany zwalczanie owadów. Dezynsekcja przeprowadzana jest wszędzie tam, gdzie obecność owadów jest niepożądana dla człowieka. Jednym z wielu takich miejsc są mieszkania. Poza mieszkaniami często przeprowadzane są również zabiegi takie jak dezynsekcja kościoła i dezynsekcja obiektów sakralnych innych niż kościoły, dezynsekcja domu, dezynsekcja…

Dezynfekcja pomieszczeń to działania mające na celu zwalczanie mikroorganizmów w miejscu ich bytowania. Istnieją różne definicje mikroorganizmów. Najczęściej mikroorganizmami nazywamy organizmy zaliczane do różnych, często bardzo oddalonych od siebie grup, które łączy ze sobą fakt, że przez człowieka mogą zostać one zaobserwowane jedynie za pomocą mikroskopu. Jako mikroorganizmy…

Ozonowanie autobusów Ozonowanie autobusów Z autobusów i busów korzystają różni ludzie. Różni ludzie to również różne sytuacje. Nierzadko zdarza się, że ludzie podróżujący autobusami wymiotują w nich, oddają mocz, ranią się, zanieczyszczają je jedzeniem lub dochodzi w nich do innych niestandardowych sytuacji. Czyszczenie autobusu po takich wydarzeniach bywa…

Wiele dużych miast jednoznacznie kojarzonych się z gołębiami. Dotyczy to zwłaszcza miast często odwiedzanych przez turystów, którzy chętnie dokarmiają te ptaki. Turyści zwykle pojawiają się w miejscach w których jest dużo zabytków. Liczne zabytki to jedzenie dla gołębi (ponieważ przyciągają one karmiących gołębie turystów), a także schronienie ponieważ…

Mucha końska znana również jako Jusznica deszczowa (Haematopota pluvialis) jest owadem z rodziny bąkowatych i rodzaju haemotopa. Na terenie Polski żyje sześciu przedstawicieli tej rodziny. Odróżnienie od siebie poszczególnych gatunków much końskich jest dość trudne. Nie należy jednak zapominać o tym, że nazwą mucha końska potocznie bywają określane…

Wilgoć w domu jak się pozbyć Wilgoć w domu to poważny problem dotykający wielu domów i mieszkań, a tym samym wielu osób. W związku z tym opracowano liczne metody mające na celu walkę z wilgocią w domu. Krótkotrwały wzrost wilgotności może nastąpić w każdym normalnie użytkowanym lokalu. Niestety…

  Skąd się wziął trojszyk większy Trojszyk większy (Tribolium destructor) cechuje się wysoką wytrzymałością na niską wilgotność oraz preferowaniem wysokich temperatur. W związku z tym podejrzewa się, że wywodzi się z obszarów sawannowych lub półpustynnych. Niestety na tym kończy się nasza wiedza na temat podchodzenia tego owada. Nie…

Czym są komry - Podział systematyczny komarów - Jak wygląda komar - Zwalczanie komarów Czym są komary? Komary to rodzina niewielkich owadów z rzędu muchówek. Samice większości gatunków komarów są ektopasożytami przebijającymi skórę i spożywającymi krew przy pomocy przypominających rurki ust. Istnieją tysiące gatunków komarów żywiących się krwią różnego…

Ozon (O3) jest alotropową odmianą tlenu, złożoną z trójatomowych cząsteczek, który w atmosferze działa jak filtr pochłaniający nadfiolet. Ozon jest stosowany także do przeprowadzania dezynfekcjiOzonowanie pomieszczeń użytkowych oraz mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się z nich wirusów i bakterii o potencjalnie szkodliwym wpływie na organizm człowieka. Ponadto ten prosty zabieg pomaga zlikwidować pleśnie, roztocza i alergeny.

read more

Profesjonalna firma z branży usług ddd oferuje nie tylko zwalczanie gryzoni ale także wiele innych wyspecjalizowanych usług między innymi z dziedziny pest control. Z tego artykułu dowiesz się czym zajmują się wyspecjalizowane firmy ddd, jakie zabiegi wykonują, jakie są systemy pest control w Polsce i dlaczego warto je wdrożyć. Firma Pest Control -…

Jak wyglądają muszki owocowówki? Wywilżny znane też jako muszki owocowe to niewielkie, żółtawo ubarwione owady zaliczane do rzędu muchówek. Gdzie występują muszki owocowe Muszki owocowe żyją w fermentującej materii organicznej. Muszki owocowe powszechnie występują w zakładach spożywczych. Szczególnie często występują w winiarniach, browarach, kwaszarniach ogórków i zakładach przerabiających owoce.…

Gryzonie w lokalach, sklepach, restauracjach Sklepy i restauracje to idealne miejsca dla rozwoju myszy i szczurów. Tego typu miejsca zapewniają tym gryzoniom obfitość pożywienia oraz liczne kryjówki. Gryzonie przychodzą do sklepów spożywczych i restauracji z zewnątrz zwabione przez ciepło i zapachy wydzielane przez produkty spożywcze. Myszy występują w…

Pszczoły nazywamy owady należące do rodzaju Apis zaliczanego do rodziny pszczołowatych. Poszczególne gatunki pszczół różnią pod względem długości ciała i intensywności ubarwienia. Pszczoły mają od 7 do 18 milimetrów długości. Skrzydła pszczół mają specyficzne użyłkowanie. Pólko radialne na przednim skrzydle ma charakterystyczny kształt. Ograniczone jest ono zaokrągloną żyłką…

Wołek ryżowy Niemal każdy słyszał o wołku zbożowym. Ma on mniej znanego od siebie krewniaka jakim jest wołek ryżowy, którego opiszemy. Z naszego artykułu dowiecie się czym jest wołek ryżowy, jak wygląda wołek ryżowy, jak wygląda rozwój wołka ryżowego, gdzie występuje wołek ryżowy, co je wołek ryżowy (wbrew…

Zwalczanie mrówek w ogrodzie Mrówki to owady z rodziny mrówkowatych. Uważane są za gatunek kosmopolityczny- występują praktycznie w każdym miejscu na świecie. Ich pokarm to w większości rośliny; niekiedy odżywają się także szczątkami innych owadów. Mrówki, choć małe, mogą przysporzyć wiele szkód. Im więcej znajdzie się ich w…

Nornica ruda (Myodes glareolus) – Morfologia Nornicy Nornica ruda to gryzoń z rodziny chomikowatych. Ciało wydłużone, ogon o długości do 5 cm słabo owłosiony pokryty pierścieniowatymi łuskami. Długość tułowia do 10 cm, masa ciała ponad 30 g. Pyszczek lekko zaostrzony z wąsami, uszy duże szerokie, zaokrąglone, cienkie, oczy…

Ochrona przed dzikimi zwierzętami Ochrona przed dzikimi zwierzętami to poważny problem. Lista zwierząt, które mogą zagrażać człowiekowi lub hodowanym przez niego zwierzętom jest długa. W tym artykule zajmiemy się najczęściej stosowanymi metodami ochrony przed nimi. Należy jednak pamiętać, że ochrona przed dzikimi zwierzętami to temat niezwykle szeroki i…

Karaczan amerykański (Periplaneta americana) Owady z rodziny karaczanów amerykańskich można spotkać najczęściej w krajach tropikalnych. W Polsce jest jednym z mało znanych szkodników, występuje w nielicznych miejscowościach kraju. Całkowita długość ciała zarówno samicy jak i samce są takie same, wahają się na poziomie od 28mm do 38mm. Oboje…

Program zwalczania szkodników Program zwalczania szkodników został opracowany w celu rozpoznania i kontroli zagrożeń, które mogą się pojawić w procesie produkcyjnym i składowania żywności. Program ten powstał w oparciu o systemy HACCP (Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli) oraz GMP – Dobrej Praktyki Produkcyjnej i GHP – Dobrej…

Likwidowanie zapachu stęchlizny Skąd bierze się zapach stęchlizny? Idealne pomieszczenie , w jakim chcemy pracować, uczyć się czy po prostu przebywać, to takie, w którym poza odpowiednią temperaturą i wilgotnością powietrza, panuje czystość i świeżość. Niestety wielu z nas spotkało się z zapachem stęchlizny , który nie ma…

Corneco fumigacja W październiku bieżącego roku na zlecenie Urzędu Miejskiego w Nałęczowie firma Corneco podjęła się realizacji fumigacji „Ochronki” im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie. Historia powstania „Ochronki” im. Adama Żeromskiego w Nałęczowie Projekt budynku ochronki został opracowany przez architekta inż. Jana Witkiewicza na prośbę przyjaciela Stefana Żeromskiego. Zbudowanie…

Ozonowanie Ozon (aktywny tlen) zwykle kojarzy nam się z warstwą ozonową a także efektem rześkiego powietrza po burzy. Jest to niebieski gaz, który występuje w górnej warstwie atmosfery ochraniając naszą planetę przed złym wpływem promieniowania UV. Składa się z trzech cząsteczek tlenu i jest niestabilny chemicznie (silny utleniacz),…

Kapturnik zbożowiec (Rhizopertha dominica)   Występowanie: Europa, kraje strefy zwrotnikowej; w Polsce występują w pomieszczeniach zamkniętych Wygląd: Owady te osiągają długość od 2,5 do 3 mm. Są brązowoczarne. Głowa jest gładka, pomijając poprzeczna bruzdę. Posiadają także czułki. Larwy o kolorze białym, z trzema parami nóg oraz wyraźną głową,…

Ozonowanie mieszkań Czym jest ozon? Ozon (nazywany też aktywnym tlenem) to gaz niepalny o kolorze błękitnym, który można określić jako najsilniejszy specyfik służący dezynfekcji, ponieważ ma działanie bakteriobójcze. Trzeba również zaznaczyć, że nie jest on trwały oraz rozpuszcza się w wodzie. Gaz ten ma wiele zastosowań. Najbardziej znane…

Dezynfekcja miejsc zgonów Bardzo często napotkać można artykuły czy to w gazetach czy w Internecie o dezynfekcji miejsc zgonów. Niektóre firmy reklamują się jako „najtańsze w swojej branży”. Jednak czy tani znaczy dobry? Otóż nie. W tej dziedzinie określone są ścisłe normy, jakie trzeba zachować. „Tanie” firmy nie…

Osuszanie budynków Zalane budynki są problemem dla każdego. O czym należy pamiętać, kiedy dojdzie do takiej sytuacji? Na początku należy sprawdzić, czy budynek nie jest zagrożeniem dla ludzi. Trzeba także sprawdzić, czy instalacja elektryczna nie uległa uszkodzeniu bądź zniszczeniu. Najlepiej, kiedy zrobi to elektryk. Należy również pamiętać o…

Program zwalczania szkodników HACCP (z ang. Hazard Analysis and Critical Control Points)- w języku polskim opisuje się jako Analiza Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli. Można także nazywać jako program zwalczania szkodników. Od roku 2006 każdy, kto produkuje bądź sprzedaje żywność, musi stosować zasadę systemu HACCP. Obowiązek ten opisany…

Kret szkodnikiem w ogrodzie Choć wydawać by się mogło, że kret jest miłym zwierzątkiem, w rzeczywistości jednak jest jednym z największych szkodników. Krety całe swoje życie spędzają pod ziemią kopiąc tunele. Odżywia się dżdżownicami, larwami owadów a nawet niewielkimi gryzoniami. Są one niewidome, lecz mają doskonały słuch, węch…

PLUSKWA DOMOWA (Cimex lectularius) – gatunek owada należący do rzędu pluskwiaków różnoskrzydłych, rodziny pluskowatych. Żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych, w tym także człowieka. WYGLĄD: Ciało pluskwy jest spłaszczone grzbietowo – brzusznie, płaskie czerwono- brązowe od góry, jasnobrązowe od spodu oraz pokryte drobnymi szczecinkami. Głowa osadzona jest we wcięciu przedtułowia ,…

zwalczanie komarów - odkomarzanie Jednym z elementów naszej pracy jest odkomarzanie czyli zabiegi chemiczne (zamgławianie, opryskiwanie, opylanie) celem których jest zmniejszenie intensywności bytowania komarów.Usługa odkomarzania to doskonała propozycja dla każdego posiadacza domku z ogrodem, działki oraz wszelkich instytucji z terenami zielonymi. Z pewnością niejednokrotnie przydarzyło się Państwu, że…

Rozpłaszczyk rdzawy (Cryptolestes ferruginesus Steph.) Rozpłaszczyk rdzawy jest chrząszczem, który stanowi spore zagrożenie dla upraw ziarna oraz wszelkich produktów pochodzenia zbożowego. Owad ten jest kosmopolityczny, gdyż występuję niemal wszędzie. Jednak najczęściej spotykany jest w magazynach znajdujących się w strefie klimatu umiarkowanego. Budowa owada Rozmiary tego chrząszcza wynoszą ok.…

Dzier Włochaty (Harpalus (Pseudoophonus) rufipes)   Występowanie owada Dzier włochaty to gatunek kosmopolityczny, gdyż przystosowany jest do życia niemalże w każdym środowisku. Bez problemu radzi sobie przebywając w lasach, na łąkach, polach czy też na wilgotnych i podmokłych terenach. Występuje on niemal w całej Europie, na Syberii, w…

Wesz ludzka (Pediculus humanus humanus) Budowa wszy Ciało wszy jest nieco spłaszczone z dwóch stron, a jego barwa zależy od tego, ile pobierze krwi od swojego żywiciela. Wesz żywi się krwią organizmu, na którym żeruje. Wyróżnia je aparat gębowy kłująco-ssący, którym kłują swoją ofiarę. Warto pamiętać, że wszy…

Wesz łonowa (Pthirus pubis)   Rozprzestrzenianie Wszy łonowe to bezwzględne kosmopolityczne pasożyty. Bez problemu rozprzestrzeniają się bezpośrednio przez kontakt ludzi przede wszystkim w czasie stosunków płciowych. Budowa Wesz łonowa wyraźnie różni się od wszy ludzkiej. Przede wszystkim jest znacznie krótsza. Posiada zwartą budowę ciała, z szeroko rozstawionymi kończynami.…

ODŁAWIANIE DZIKICH PTAKÓW PTAKI i zagrożenia z nimi związane INSEKTPOL to firma zajmująca się profesjonalnym odławianiem dzikich ptaków. Ptaki są grupą zwierząt, które wbrew pozorom nie zasiedlają się tylko i wyłącznie w ich siedliskach naturalnych jakimi są lasy i ich okolice ale coraz licznej pojawiają się w miastach.…

Skórek zbożowy (trogoderma granarium) Skórek zbożowy całkowicie przystosował się do pokarmu roślinnego i stał się groźnym szkodnikiem w przechowalniach zbóż. Gatunek ten pochodzi z Indii, ale rozprzestrzenił się po całym świecie. Jednak najliczniej występuje w ciepłych krajach. Budowa i opis owada Osiąga on niewiele ponad 2 mm długości,…

Omacnica spichrzanka (Plodia interpunctella) ćma, mol nocny, mklik mączny, nazwa potoczna - mol spożywczy, Opis i budowa owada Dorosłe motyle (Omacnica spichrzanka) mają skrzydła o rozpiętości maksymalnie 18 mm. Długość ciała wynosi od 5 do 10 mm. Skrzydła z przodu są barwy lekko żółtawej, a reszta ciała owada…

Kornik Drukarz (Ips typographus) z rodziny (Scolytinae).   Budowa i opis owada Kornik drukarz jest szeroko rozprzestrzeniony w Europie i na północnych krańcach Azji. Owad ten należy do najgroźniejszych szkodników świerków w lasach. Ma on 4 – 5 mm długości, a na ścięciach pokryw po 4 małe ząbki.…

Zwalczanie karaluchów - ODKARALUSZANIE Skuteczna ochrona przed karaczanami Karaczany są szkodliwymi owadami z punktu widzenia społeczeństwa. Przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze oraz są uciążliwe dla ludzi w otoczeniu. Ich obecność zazwyczaj negatywnie świadczy o czystości w lokalu bądź mieszkaniu więc naszym celem powinno być jak najszybsze pozbycie się tych szkodników.…

Trojszyk ulec (Tribolium confusum) Opis Owada Trojszyk ulec jest najpospolitszym z kilku gatunków rodzaju trojszyk. Jest on jakby miniaturką mącznika młynarka, gdyż jego długość wynosi zaledwie 3 – 4 mm. Jest to gatunek kosmopolityczny, ale głównie występuje w krajach klimatu tropikalnego i subtropikalnego. Wraz z transportem zboża przedostaje…

INTEGROWANE METODY ZWALCZANIA SZKODNIKÓW W PUSTYCH MAGAZYNACH FUMIGACJA SILOSÓW Od 27 kwietnia 2013 r. obowiązuje Ustawa o środkach ochrony roślin, ogłoszona 12 kwietnia br. (Dz. U., poz. 455 ). Ustawa ta zawiera m. in. przepisy wprowadzające od 1 stycznia 2014 r. obowiązek przestrzegania przez profesjonalnych użytkowników środków ochrony…

OZONOWANIE jako dezynfekcja Ozonowanie to innowacyjna metoda dezynfekcji, w której głównym środkiem jest wytwarzane wokół elektrostatycznych maszyn – ozon (odzon – pachnący) w 1835 roku. W tamtych czasach naukowcy nie zdawali sobie sprawę jak ważną rolę pełni w rozwoju życia na naszej planecie.Sam ozon jest zbudowany z trzech…

Usuwanie gniazda os   Wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) jest to silna reakcja na jakiś czynnik zewnętrzny, który może być bardzo niebezpieczny dla osób uczulonych na jakieś związki. Brak reakcji podczas takiego ataku może doprowadzić osobę nawet do uszczerbku na zdrowiu, a nawet utratę życia. Najczęściej spotykanym środkiem działającym w…