odławianie kun

Odławianie i zwalczanie kun

zwalczanie kun

Kuny dzisiaj uważane są za największe szkodniki, które niszczą kurniki, gołębniki a także domy (najczęściej poddasza). Mało kto wie, że kiedyś zwierzęta te były udomawiane aby walczyć z gryzoniami. Jednak z biegiem czasu kuny przynosiły więcej straty niż pożytku. W związku z tym zaczęto coraz dokładniej badać owe zwierzęta.
Kuny, które zasiedlają domy oraz gospodarstwa, możemy podzielić na dwa rodzaje:

1. kuna domowa– jest biała. Zamieszkują tylko miejsca, w których znajdują się ludzie. Można ją także spotkać w miastach. Kuny źle reagują na lisy, borsuki oraz psy, ale tylko duże. Małym pieskom kuny mogą zrobić krzywdę. Jedynym plusem, jaki płynie z obecności szkodników w domach jest fakt, iż ich pokarm stanowią myszy, szczury, żaby a także owady, a co a tym idzie, występowanie szkodników znacznie się zmniejsza. Dodatkowo, kuny odżywiają się ptakami oraz jajami, co jest szczególnie uciążliwe zwłaszcza dla ptactwa domowego, gdyż stanowią one swoiste zagrożone dla tych zwierząt. Do ujemnych czynników należałoby również dodać fakt, iż kuny odżywiają się również owocami, przez co niszczą uprawy drzew owocowych.

2. kuny leśne– różni się od swojej poprzedniczki przede wszystkim wyglądem. Jest żółta na brzuchu. Nie jest tak dużym zagrożeniem jak kuna domowa z racji tego, że nie lubi ludzi oraz nie zasiedla gospodarstw domowych. Spotkać ją można natomiast najczęściej na działkach, gdzie żerują. Jeśli kuna leśna znajdzie się na działce niedaleko ludzi, będzie chciała jak najszybciej powrócić do swojego naturalnego środowiska jakim jest las.

Jakie są najlepsze metody, aby pozbyć się szkodników?

Kuny najczęściej żerują w nocy w kurnikach, gołębnikach oraz na poddaszach domów. Z roku na rok populacja kun jest coraz większa, co oznacza, że walka z nimi jest cięższa usunięcie szkodników na dobre jest bardzo trudne. Kuny nie tylko niszczą i dewastują przedmioty czy tez drzewka owocowe, ale ogromnie hałasują, co jest szczególnie uciążliwe zwłaszcza wtedy, kiedy zasiedlają domy. Smukłe ciało, które pozwala na przedostanie się w dowolnie wybrane miejsce oraz pazury, którymi szkodniki są w stanie wydrapać dziury w podkładach wyciszających, dając jeszcze większy hałas w domach sprawiają, że pozbycie się kun jest naprawdę niełatwa sprawą. Zatem jak pozbyć się kun?

Specjalistyczne firmy, które na co dzień zajmują się odławianiem dzikich zwierząt posiadają ogromną wiedzę na ten temat. Można pozbyć się niechcianych gości za pomocą pułapek, wszelakich preparatów czy odstraszacze działających na zasadzie przekazania ultradźwięków. Istnieją też domowe metody na zwalczanie kun np. zakup zwierząt, których boi się szkodnik (m.in psa czy kota). Jednak w większości przypadków pomimo „domowej walki” z kunami potrzebne jest wejście firmy deratyzacyjnej z fachowym sprzętem.

Chcąc wybrać firmę, która usunie szkodniki z domu na dobre, należy przede wszystkim szukać takiej z dużym doświadczeniem oraz wysoko wykwalifikowaną kadrą pracowniczą, co zaowocuje w przyszłości.

Nasza firma oferuje państwu obsługę na najwyższym poziomie oraz w przystępnej na każdą kieszeń cenie. Ponadto, Posiadamy wszelkie na rynku dostępne środki do walki z kunami oraz innymi szkodnikami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Masz problem z kunami? zadzwoń – pomożemy!

TAGI: Zwalczanie kun Warszawa, Odławianie kun Gdańsk, Firma zwalczająca Kuny Gdynia, dzikie kuny Grudziądz, Odławianie Olsztyn, Bydgoszcz Kuny,

Poleć innym ten artykuł: