deratyzacja mysz insektpol

Profesjonalna firma z branży usług ddd oferuje nie tylko zwalczanie gryzoni ale także wiele innych wyspecjalizowanych usług między innymi z dziedziny pest control. Z tego artykułu dowiesz się czym zajmują się wyspecjalizowane firmy ddd, jakie zabiegi wykonują, jakie są systemy pest control w Polsce i dlaczego warto je wdrożyć.

Firma Pest Control – Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

Większość profesjonalnych firm zwalczających szkodniki działających na terenie Polski oferuje szeroki zakres usług z branży ddd. Ale jakie usługi kryją się tak na prawdę pod słowami dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja?

Zaczynając od dezynfekcji jest to zwalczanie drobnoustrojów, które mogą wywoływać choroby. Firmy ddd przeważnie wykonują tego typu zabiegi metodą chemiczną używając odpowiednich czynników chemicznych do dezynfekcji. Istnieją także inne, rzadziej stosowane przez firmy pest control metody dezynfekcji takie jak wykorzystanie pary wodnej o odpowiedniej temperaturze lub promieniowania do odkażania.

Dezynsekcja to inaczej zwalczanie insektów, które bardzo często są uporczywym problemem. Do owadów zwalczanych podczas dezynsekcji należą między innymi karaluchy, chrząszcze, muchy domowe, osy, szerszenie, mrówki i szkodniki zbóż takie jak wołek zbożowy, omacnica spichrzanka, rozkruszek mączny. Dlatego właśnie firmy pest control oferują wysoce skuteczne metody zwalczania insektów. Do zabiegów wykonywanych przez firmy ddd należą na przykład: wykonanie oprysku, opylanie z wykorzystaniem odpowiednich insektycydów, fumigacja czyli inaczej gazowanie obiektów lub zastosowanie przynęt, pułapek lub trutek. Ostatnie z wymienionych stosuje się szczególnie w miejscach w których wykonanie oprysku lub gazowania nie jest możliwe.

Ostatnia kategoria zabiegów to deratyzacja czyli zwalczanie gryzoni. Deratyzacja pochodzi od angielskiego słowa „rat” oznaczającego szczura, nie mniej podczas deratyzacji zwalczane są zarówno szczury jak i myszy. Firmy pest control stosują specjalny sprzęt taki jak pułapki sprężynowe na mysz, pułapki żywołowne na gryzonie lub trutki.

Ochrona przed szkodnikami – firma pest control

Bardzo często firmy ddd oferują swoim klientom biznesowym wdrożenie specjalnych programów ochrony przed szkodnikami, które pozwalają skutecznie zapobiegać i zwalczyć problem gryzoni w zakładach. W przypadku zwalczania szkodników w zakładach przetwórstwa oraz magazynach wykorzystanie zintegrowanych metod ochrony przed szkodnikami jest lepszą metodą, ponieważ pozwala zabezpieczy cały obiekt i dostosować go do wymogów higienicznych stawianych przez prawo.

Usługi ddd – Cena usług pest control

Ceny usług z zakresu ddd uzależnione są od wielu czynników takich jak rodzaj usługi, wykorzystane środki pest control, miejsce wykonania zabiegu ddd oraz wielkości problemu z którym musi poradzić sobie firma ddd. W wielu przypadkach firmy ddd wykonujące usługi z zakresu dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji nie posiadają cennika zabiegów pest control, ponieważ każdy zabieg jest inny.

Środki pest control – samodzielne zwalczanie szkodników

Wiele osób próbuje na własną rękę pozbyć się problemu szkodników kupując środki pest control online lub w sklepach ze środkami na gryzonie. Przy stosowaniu trutek na gryzonie lub owady należy pamiętać, że nie wszędzie można jest je stosować. Gdy posiada się gryzonie w domu należy zachować szczególne środki bezpieczeństwa przy korzystaniu z trutek lub innych środków pest control. Firmy ddd często odradzają firmom zajmującym się przetwórstwem żywności samodzielne pozbywanie się problemu szkodników. Wynika to z braku doświadczenia, wiedzy oraz ryzyka skażenia żywności.

firma ddd

Pest Control – Firma Insektpol

Jesteśmy jedną z największych firm świadczących usługi ddd w tym między innymi pest control, ponieważ stawiamy na jakość i zadowolenie klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży pest control pozostajemy w czołówce firm ddd. Insektpol oferuje państwu zabiegi takie jak

 • deratyzacja – zwalczanie myszy i szczurów,
 • dezynfekcję kurników poprzez ozonowanie lub zamgławianie,
 • ozonowanie pomieszczeń – dezynfekcja,
 • sprzątanie miejsc zgonu,
 • gazowanie zboża w silosach i innych magazynach zbożowych jak metodę dezynsekcji,
 • ochrona przed ptakami – zwalczanie i odławianie ptactwa,
 • osuszanie ścian z wilgoci,
 • usuwanie Barszczu Sosnowskiego,
 • sprzedaż mat dezynfekcyjnych oraz preparatów do dezynfekcji,
 • wdrożenie systemów HACCP, BRC, GMP/GHP,
 • zwalczanie insektów takich jak komary, szerszenie i osy,
 • dezynsekcja i dezynfekcja metodą ULV – zwalczanie owadów, grzybów i pleśni,
 • odławianie i zwalczanie kun,
 • zwalczanie kretów.

Kontakt z firmą pest control – Insektpol

Świadczymy usługi ddd na terenie całego kraju, także w dużych miastach takich jak GdańskGdyniaŁódź, Białystok, Lublin, Bełchatów, WarszawaToruń, Bydgoszcz, Olsztyn. Podchodzimy do klienta indywidualnie oraz z zaangażowaniem w to co robimy.

 

Kontakt Nowe Miasto Lubawskie:

ul. Grunwaldzka 7,
13-300 Nowe Miasto Lubawskie,
tel: 505-177-654,
e-mail: biuro@insektpol.pl

 

Poleć innym ten artykuł: