Odkomarzanie (zwalczanie komarów) odkomarzanie

     Odkomarzanie -Komary to odwieczny wróg osób lubiących wypoczywać w przydomowych ogródkach, na podwórku, w lesie, na łące lub ogólnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Przyjemne wieczory mogą stać się dla nas koszmarem jeśli spotkamy się z problemem komarów. Jest to jeden z najbardziej nielubianych owadów w okresie letnim – samice komarów (bo to one właśnie atakują nas z powodu krwi) potrzebują odpowiedniej ilości naszej cennej substancji z krwiobiegu. Wykorzystują go w późniejszym okresie do składania jaj, rozmnażania się z samcami, którzy są nie groźni dla ludzi i zwierząt. Samce komara odżywiają się tylko i wyłącznie nektarem z kwiatów.

Na rynku istnieje wiele środków wspomagających walkę z tymi owadami, jednak najbardziej skuteczną metodą jest odkomarzanie. Inne różnego typu środki nie likwidują problemu komarów lecz tylko ich odstraszają co nie jest swoistym rozwiązaniem tego problemu. Komary są bardzo uciążliwym gatunkiem i potrafią próbować ukąsić osobę wielokrotnie w ciągu jednego wieczoru, aż do chwili gdy się im to uda. Często dlatego mamy wrażenie, że komar uparł się na nas i nie chce odpuścić pomimo naszego stawianie oporu.

Zwalczanie komarów

    Odkomarzanie za pomocą zamgławiacza jest na tyle skuteczną metodą, że jest w stanie zmniejszyć populacje o 98% , a nawet doprowadzić do całkowitej emigracji na wiele tygodni. Co całkowicie jest odmiennym sposobem walki od stosowania „sklepowych” preparatów. Odkomarzanie nowoczesnymi maszynami ULV przynosi wspaniałe efekty za nie wielką cenę zabiegu. Odpowiednio zbilansowane środki chemiczne rozpylane są w postaci „mgły” pokrywając wszelkie zakamarki, drzewa, krzewy i budynki tworząc dla insektów ścianę nie do przebicia. Większa część komarów zostaje od razu zabita zaś osobniki które przetrwały nie posiadają już zdolności do rozmnażania. Zwalczanie komarów, opryski na komary czyli odkomarzanie musi odbywać się w sposób bezpieczny i profesjonalny.

Aby odkomarzanie tą metodą było skuteczne, należy pokryć mgłą elewację budynku oraz pas 30 metrów wokół budynku, a nawet dobrze jest porozumieć się z sąsiadami, by przeprowadzić zamgławianie na większej powierzchni. Ponieważ komary jak większość owadów latających są wstanie pokonać duże odległości.

Tagi: zwalczanie komarów, Gdynia,  odkomarzanie Gdańsk, zwalczanie meszek, opryski Olsztyn, opryski na komary, odkomarzanie Warszawa, dezynsekcja komarów, Grudziądz komary, zamgławianie Iława,