gołębie

ODŁAWIANIE DZIKICH PTAKÓW

PTAKI i zagrożenia z nimi związane

kolce na gołębie

INSEKTPOL to firma zajmująca się profesjonalnym odławianiem dzikich ptaków.

Ptaki są grupą zwierząt, które wbrew pozorom nie zasiedlają się tylko i wyłącznie w ich siedliskach naturalnych jakimi są lasy i ich okolice ale coraz licznej pojawiają się w miastach. Mając przy tym swoich zwolenników jak i przeciwników . Najczęstsze gatunki jakie możemy zauważyć na terenie miast to gołębie miejskie, wróble, jerzyki czy jaskółki oknówki. Dzikie ptaki coraz intensywniej przystosowują się do miejskiego życia, zakładają gniazda w szczelinach i zagłębieniach budynków, na strychach, poddaszach i dachach itd.
Mimo iż ich śpiew jest kojącą muzyką dla naszego zmysłu słuch, to ich obecność i szkody jakie wyrządzają może być uciążliwa. Głównym problemem są odchody, które da się zauważyć wszędzie na elewacjach budynków, karoserii samochodów, chodnikach , parapetach czy balkonach. Jak wiadomo odchody ptaków są ciężkie do usunięcia przez co wywołują straty materialne, niestety straty te są niczym w stosunku do niebezpieczeństwa dla zdrowia człowieka. Bakteria o nazwie Chlamydia Psittaci wywołuje tzn. chorobę ptasią ( ornitoza, papuzica ). Zarazić nią można się poprzez zwykłe wdychanie z powietrzem kurzu, w którym znajdują się cząsteczki odchodów ptasich lub drogą kropelkową od osoby chorej. Objawy choroby ptasiej w pierwszej fazie porównywalne są do zwykłej grypy i towarzyszą jej : ból głowy, dreszcze, bóle mięśni, gorączka, natomiast gdy choroba rozwinie się w drugiej fazie mogą wystąpić bóle w klatce piersiowej, krwioplucie, suchy i uciążliwy kaszel. Najgroźniejszym i najbardziej niebezpiecznym powikłaniem choroby może być zapalenie mięśnia sercowego , które jak wiadomo może prowadzić nawet do śmierci.

gołębie
Inne zarazki chorobowe, które rozsiewają ptaki mogą powodować też u człowieka zapalenie opon mózgowych, , choroby układu oddechowego, toksoplazmę czy drożdżycę europejską. Upierzenie gołębi ,w którym bytują ptaszyńce, pchły czy roztocza są przyczyną alergii. Przez tak wiele niekorzystnych dla naszego zdrowia i samopoczucia czynników zaczynamy szukać sposobów na choćby zminimalizowanie problemu.

Jak minimalizować problem związany z ptakami? czy warto odławiać ptaki? czy warto wynająć firmę zajmującą się odławianiem dzikich paków (gołębi)?

firma łapiąca ptaki

Odławianie dzikich ptaków to podstawa czystości zakładów produkujących żywność.

Metod ochrony przed ptakami jest kilka, między innymi są to:
*chwytacze na gołębie służą do ich odłowu ,
*siatki zabezpieczające, które jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie zabezpieczenie różnego rodzaju otworów wlotowych przed zagnieżdżeniem się w nich ptaków,
*półki do zbierania odchodów jaskółek ( jaskółka oknówka objęta jest ścisła ochroną )
*plastikowe elementy odstraszające ptaki ,
*plastikowe kolce na gołębie, które uniemożliwiają ptakom siadanie na parapetach, gzymsach, barierkach balkonowych itp.
*drony przeganiające ptaki.
Często pojawiającym się problemem jest także zatykanie wlotów wentylacyjnych lub kominowych przez gniazda i różnego rodzaju odpady je tworzące przynoszone przez ptaki. Tego typu problem należy wyeliminować najczęściej jesienią, usuwając gniazdo i kratując wloty, ponieważ w tym czasie nie odbywa się okres lęgowy ptaków ( podczas jego trwania jest to zabronione).

firma łowiąca ptaki

Odławianie dzikich ptaków.
Elementy odstraszające mają na celu jedynie zmuszenie ptaków do przesiedlania oraz zmiany przyzwyczajeń, nie są to środki zagrażające życiu ptaków, ponieważ wedle zarządzenia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zabrania się wszelkich bezpodstawnych i niehumanitarnych czynności względem ptaków .

ODŁAWIANIE DZIKICH PTAKÓW

odławianie ptaków firma

 

TAGI: Odławianie ptaków, Dzikie ptaki Warszawa, Łapanie gołębi, Tępienie gołębi Gdańsk, Olsztyn ptaki, Gołębie Toruń, łowienie ptactwa, zwalczanie ptaków, firma zwalczająca ptaki, firma odławiająca ptaki, Insektpol, 

Poleć innym ten artykuł: