zwalczanie kretów

zwalczanie kretów

Kret szkodnikiem w ogrodzie

Choć wydawać by się mogło, że kret jest miłym zwierzątkiem, w rzeczywistości jednak jest jednym z największych szkodników.

Krety całe swoje życie spędzają pod ziemią kopiąc tunele. Odżywia się dżdżownicami, larwami owadów a nawet niewielkimi gryzoniami. Są one niewidome, lecz mają doskonały słuch, węch oraz dotyk, co pozwala mu z dużą dokładnością wykopywać tunele. Największe straty przynosi w ogrodach poprzez przekopywania roślin.

Czy kret jest pod ochroną ?

Niewiele osób wie, że krety są częściowo pod ochroną. Dlatego też można zacząć usuwać je dopiero w momencie, kiedy występują licznie. Używając nawozów naturalnych, takich jak kompostownik, krety przybywają liczniej.

Jak pozbyć się kreta ?

Zatem jaki jest sposób na usunięcie kretów na dobre?

  • sposób 1 na kreta. Jednym z pomysłów jest zamontowanie specjalnego sprzętu, który poprzez wytwarzane drgania oraz wyskokich dźwięków, drażni bardzo wrażliwy słuch kreta, przez co opuszcza on zagrożony teren.
  • Sposób 2 na kreta. Kolejną możliwością jest włożenie w kretowisko np. Drewniany kij, na którym zawiesza się plastkową butelkę. Działa na zasadzie podobnej do sposobu 1.
  • sposób 3 na kreta. W związku z tym, że krety mają bardzo wrażliwy węch, można także zastosować rośliny o intensywnym zapachu, co doprowadzi szkodnika do wysiedlenia np. bazylia, skórka cytryny, czosnek a nawet resztki ryby.
  • sposób 4 na kreta. W sklepach można kupić granulki na krety. Po wrzuceniu ich do kretowiska i zalaniu kilkoma kropelami wody wytwarza się gaz, który jest nie do zniesienia dla kretów.
  • sposób 5 na kreta. Dobrym rozwiązaniem są także włosy bądź sierść zwierzęcia domowego. Należy wszytskie włosy (lub sierść) zwinąć w kulkę i włożyć do kretowiska. Szkodniki, poprzez nieprzyjemny dla nich zapach, uciekną.

Są jednak również zalety płynące z występowania kretów. Poprzez odżywianie się larwami oraz małymi szkodnikami, niwelują one występowanie owych małych szkodników.

Profesjonalne skuteczne zwalczanie kretów

Oprócz wyżej wymienionych metod na pozbycie się kreta można także skorzystać z usług firm ddd, które zajmują się zwalczaniem kretów. W ofercie takich firm na pewno znajdziemy gazowanie kretów nie dostępnymi dla indywidualnych osób środkami. Usługi tego typu charakteryzują się wysokoą skutecznością i są bardzo popularne wśród osób, które mają problem z kretami. 

Zwalczanie kretów 

Skontaktuj się z nami a przedstawimy Ci naszą ofertę zwalczania kretów metodą gazowania kretowisk.

Tel.: +48 533 351 155, Email: biuro@insektpol.pl


TAGI: Zwalczanie kretów Warszawa, Gazowanie kretów Gdańsk, Tępienie kretów Olsztyn, Gaz na krety Toruń, kret Grudziądz,, metody zwalczania kretów,

Poleć innym ten artykuł: