ozonowanie pomieszczeń

Likwidowanie zapachu stęchlizny

dezynsekcja

Skąd bierze się zapach stęchlizny?

Idealne pomieszczenie , w jakim chcemy pracować, uczyć się czy po prostu przebywać, to takie, w którym poza odpowiednią temperaturą i wilgotnością powietrza, panuje czystość i świeżość. Niestety wielu z nas spotkało się z zapachem stęchlizny , który nie ma nic wspólnego z wyżej wymienionymi czynnikami. Kiedy pojawia się zapach stęchlizny? Stęchlizna jest to bardzo nieprzyjemny zapach, który pojawia się w zawilgoconych i rzadko wietrzonych pomieszczeniach, często przy udziale grzybów i pleśni. W większości przypadków nie mamy wpływu na powstanie tego zapachu.

Stęchlizna może pojawić się w domach zalanych w czasie powodzi, w piwnicach, w których panuje duża wilgoć, jak również w nieodpowiednio ocieplonych pomieszczeniach. Zapach stęchlizny szybko się rozprzestrzenia i przenosi na ubrania, meble oraz inne rzeczy znajdujące się w „zatęchłym” pomieszczeniu. Usunięcie tego zapachu nie należy do najłatwiejszych, ale też nie jest to niemożliwe.

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny?

Problemem spędzającym sen z powiek niejednej gospodyni jest pojawienie się zapachu stęchlizny na ubraniach. Co jest tego przyczyną? Często zdarza się, że przechowujemy odzież sezonową na strychach czy w piwnicach. Gdy po jakimś czasie sięgamy z powrotem po te ubrania okazuje się, że pozostał na nich nieprzyjemny zapach. Istnieje wiele sposobów walki z przykrym zapachem stęchlizny. Wśród nich są także te domowe, jakie stosowały jeszcze nasze babcie. Stosowanie naturalnych sposobów, m.in. wietrzenie lub pranie odzieży przy użyciu mieszanki ziół, olejku sosnowego czy sody oczyszczonej, może być skuteczne w przypadku niezbyt intensywnego zapachu. Jednak nierzadko zdarza się, że babcine metody okazują się nieefektywne.

Kiedy zapach stęchlizny znajduje się wewnątrz pomieszczeń, wówczas zaleca się przeprowadzenie zabiegu ozonowania. Jeżeli stęchliźnie towarzyszy grzyb lub pleśń, najpierw należy się go pozbyć przy pomocy odpowiednich preparatów, a następnie wykonać dezynfekcję całego pomieszczenia. Ozonowanie należy do najskuteczniejszych, a przy tym bezpiecznych metod zwalczania przykrych zapachów, bez użycia środków chemicznych. Podczas zabiegu zwalczane są wirusy, grzyby i bakterie. Ozonowanie likwiduje nieprzyjemne zapachy i poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu.

W razie pytań prosimy o kontakt z naszymi specjalistami! Zapraszamy do współpracy.

TAGI: Zwalczanie zapachów Warszawa, likwidowanie stęchlizny Gdańsk, Jak usunąć nieprzyjemne zapachy Toruń, Likwidowanie smrodu po padlinie Mińsk Mazowiecki, Firma zwalczająca zapachy, usuwanie zapachów, 

Poleć innym ten artykuł: