generator ozonu ozonowanie

Ozon (O3) jest alotropową odmianą tlenu, złożoną z trójatomowych cząsteczek, który w atmosferze działa jak filtr pochłaniający nadfiolet. Ozon jest stosowany także do przeprowadzania dezynfekcjiOzonowanie pomieszczeń użytkowych oraz mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się z nich wirusów i bakterii o potencjalnie szkodliwym wpływie na organizm człowieka. Ponadto ten prosty zabieg pomaga zlikwidować pleśnie, roztocza i alergeny.

generator ozonu ozonowanieKiedy stosuje się ozonowanie?

Istnieje wiele sytuacji, kiedy w mieszkaniu czy pomieszczeniu wskazane jest ozonowanie. Procedura ta pomaga pozbyć się przykrych, a czasem szkodliwych zapachów wydzielanych przez dym papierosowy, farbę, klej, pot. Jest polecany także jako sposób na pozbycie się zarazków po chorobie. Przydaje się w sytuacji, gdy powierzchnie mieszkania zostały zaatakowane przez grzyby i pleśnie, które mają bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie. Z dobrodziejstw związanych ze stosowaniem ozonu mogą także korzystać alergicy, gdyż zabieg pozwala w dużym stopniu pozbyć się roztoczy kurzu domowego. Właściciele zwierząt, którym trudno jest pozbyć się zapachów pozostawianych przez pupila, również mogą przeprowadzić ozonowanie, które nie zamaskuje aromatów tak jak inne znane sposoby, ale pomoże się ich całkowicie pozbyć.

Gdzie można stosować ozonowanie?

Procedurę można przeprowadzać w prywatnych mieszkaniach lub domach oraz budynkach użyteczności publicznej, co pozwala na utrzymanie w nich wysokich standardów higienicznych oraz poprawę jakości powietrza i zapachu. Zabieg umożliwia utrzymanie sterylnych warunków w puntach gastronomicznych, hotelach, osiedlach campingowych, obiektach sportowych (kluby fitness), Ponadto możliwe jest ozonowanie wnętrz samochodów, komór chłodniczych, mroźni, zakładów przetwórstwa mięsnego. Ozon jest ratunkiem dla pomieszczeń zajętych przez wszelkiego typu odory (pozostałe po papierosach, smażeniu, gotowaniu), także te trudne do zwalczenia, np. pozostałe po zmarłej osobie.

Czy ozon może być niebezpieczny?

Ozon jest środkiem naturalnym i ekologicznym, lecz mimo to może być trujący. Stosowany do sterylizacji pomieszczeń we właściwy sposób nie stanowi jednak zagrożenia, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów. Oznakami zatrucia ozonem są: podrażnienie oczu, drapanie w gardle i kaszel, ból głowy. W przypadku pojawienia się tych dolegliwości, konieczne jest natychmiastowe opuszczenie pomieszczenia i udanie się na świeże powietrze.

Poleć innym ten artykuł: