Zwalczanie komarów Insektpol

zwalczanie komarów – odkomarzanie

Jednym z elementów naszej pracy jest odkomarzanie czyli zabiegi chemiczne (zamgławianie, opryskiwanie, opylanie) celem których jest zmniejszenie intensywności bytowania komarów.Usługa odkomarzania to doskonała propozycja dla każdego posiadacza domku z ogrodem, działki oraz wszelkich instytucji z terenami zielonymi. Z pewnością niejednokrotnie przydarzyło się Państwu, że długo wyczekiwaną imprezę plenerową czy nawet zwykły dzień w ogrodzie zakłóciły uciążliwe komary i meszki.

Komar

Komary- owady z rzędu muchówek, występują na całym świecie w Polsce 47 gatunków.Komar pospolity ma ok 6 mm, przezroczyste skrzydła i dwie podłużne pręgi na grzbietowej stronie tułowia.Jak wszystkie owady z rodziny muchówek podlegają przeobrażeniu zupełnemu.Samica po zapłodnieniu szuka żywiciela (np.człowiek, bydło) po nakłuciu skóry pobiera krew.Po kilku dniach składa w wodzie stojącej ok 100jaj.Po upływie 24 do 36 godzin wylęgają się larwy, która z kolei po ok 10 dniach zmieniają się w poczwarkę.A po ok czterech dniach powstaje z niej dorosły owad – komar.Do rozwoju potrzebują odpowiedniej temperatury od 20 do 25 stopni Celsiusz.Osobniki dorosłe latają wieczorami w chmarach nad podmokłymi terenami, w pobliżu jezior, rzek, stawów. Chorobotwórcze następstwa ukłuć wywołane przez samice hematologicznych gatunków komarów to przede wszystkim alergie wywołane wydzieliną gruczołów ślinowych i wprowadzanie do krwi żywiciela różnych patogenów.Oprócz oczywistej dokuczliwości owady te przenoszą chorobotwórcze dla człowieka i zwierząt mikroorganizmy.Jedną z chorób przenoszonych przez komary jest malaria w Polsce została wyeliminowana.Notuje się obecnie pojedyncze przypadki tej choroby u osób zainfekowanych(np. podczas wakacji)na terenach krajów tropikalnych.

Odkomarzanie czy znoszenie uciążliwości komarów?

Wracając do tematu odkomarzania z pewnością zadajecie sobie Państwo pytanie jak się pozbyć uciążliwych komarów? Przede wszystkim walkę należy rozpocząć od wszelkich zabezpieczeń zarówno indywidualnych jak zabezpieczeń pomieszczeń.Mówiąc o zabezpieczeniach indywidualnych mam na myśli zakładanie odpowiedniej odzieży zasłaniającej jak największą część ciała, oraz stosowanie chemicznych środków odstraszających których na ryku jest wiele np. BROS,OFF.spryskuje się nimi lub smaruje odsłonięte części ciała.Jeżeli chodzi o zabezpieczenia pomieszczeń warto pomyśleć o siatkach w oknach.W pomieszczeniach można umieścić urządzenia wydzielające chemiczną substancję. Odkomarzenie chemiczne.
Do naturalnych metod odkomarzania można wymienić wanilię, kamforę,eukaliptus, anyż, lawendę, olejek goździkowy, środki te można stosować na odzież.Właściwości odstraszające mają również rośliny : pelargonie, kocimiętka,bazylia oraz Plectranthus coleoides.
Zabieg odkomarzania należy wykonywać precyzyjnie i starannie.W parkach, ogrodach i zabudowaniach gospodarczych osobniki dorosłe komarów zwalcza się głównie za pomocą produktów biobójczych przeznaczonych do tępienia komarów.Aplikowane są one za pomocą opryskiwaczy lub za pomocą specjalistycznej aparatury gwarantującej opryskiwanie ultraniskoobjętościowe (ULV) lub zamgławianie. Elewację budynków opryskuje się do wysokości 3 m a zarośla trawy krzaki co najmniej 30m od budynków, zwalczanie komarów – odkomarzanie.

Co to jest odkomarzanie metodą zamgławiania?

Podczas procesu zamgławiania rozpylona i podgrzana mgła dociera nawet w miejsca najbardziej niedostępne takie jak pęknięcia w murze, ubytki glazury, za boazerie drewniane i z tworzyw, itp. Wysoka skuteczność może trwać nawet do 5 tygodni. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, takich jak: opady, siła wiatru, bliskości miejsc wylęgu komarów itp. Metoda zamgławiania wykorzystywana jest również w zwalczaniu chociażby much, os, karaluch i mrówek.

Proponujemy Państwu również: zwalczanie komarów w ogrodzie, środek na komary do oprysku, opryski na komary na zewnątrz domu, odkomarzanie preparaty i cena.

Poleć innym ten artykuł: