Zwalczanie kretów

zwalczanie kretów

Choć wydawać by się mogło, że kret jest miłym zwierzątkiem, w rzeczywistości jednak jest jednym z największych szkodników.

Krety całe swoje życie spędzają pod ziemią kopiąc tunele. Odżywia się dżdżownicami, larwami owadów a nawet niewielkimi gryzoniami. Są one niewidome, lecz mają doskonały słuch, węch oraz dotyk, co pozwala mu z dużą dokładnością wykopywać tunele. Największe straty przynosi w ogrodach poprzez przekopywania roślin.

Niewiele osób wie, że krety są częściowo pod ochroną. Dlatego też można zacząć usuwać je dopiero w momencie, kiedy występują licznie. Używając nawozów naturalnych, takich jak kompostownik, krety przybywają liczniej.

Zatem jaki jest sposób na usunięcie kretów na dobre?

*sposób 1. Jednym z pomysłów jest zamontowanie specjalnego sprzętu, który poprzez wytwarzane drgania oraz wyskokich dźwięków, drażni bardzo wrażliwy słuch kreta, przez co opuszcza on zagrożony teren.

*sposób 2. Kolejną możliwością jest włożenie w kretowisko np. Drewniany kij, na którym zawiesza się plastkową butelkę. Działa na zasadzie podobnej do sposobu 1.

*sposób 3. W związku z tym, że krety mają bardzo wrażliwy węch, można także zastosować rośliny o intensywnym zapachu, co doprowadzi szkodnika do wysiedlenia np. bazylia, skórka cytryny, czosnek a nawet resztki ryby.

*sposób 4. W sklepach można kupić granulki na krety. Po wrzuceniu ich do kretowiska i zalaniu kilkoma kropelami wody wytwarza się gaz, który jest nie do zniesienia dla kretów.

*sposób 5. Dobrym rozwiązaniem są także włosy bądź sierść zwierzęcia domowego. Należy wszytskie włosy (lub sierść) zwinąć w kulkę i włożyć do kretowiska. Szkodniki, poprzez nieprzyjemny dla nich zapach, uciekną.

Są jednak również zalety płynące z występowania kretów. Poprzez odżywianie się larwami oraz małymi szkodnikami, niwelują one występowanie owych małych szkodników.

TAGI: Zwalczanie kretów Warszawa, Gazowanie kretów Gdańsk, Tępienie kretów Olsztyn, Gaz na krety Toruń, kret Grudziądz,, metody zwalczania kretów,

Poleć innym ten artykuł: