Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Główną zaletą tej metody jest przede wszystkim jej bezpieczeństwo i efektywność. Ponadto ozonowanie służy oczyszczaniu powietrza czy też wody z drobnoustrojów, bakterii, grzybów i roztoczy.

ozonowanie

Czym jest ozon?

Ozon zbudowany jest z 3 atomów tlenu. Powstaje pod wpływem działania promieni UV, jak i podczas wyładowań atmosferycznych. Ozon bez problemu niszczy bakterie, grzyby i wirusy, więc jest szeroko stosowany w dezynfekcji.

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomaga pozbyć się niechcianych alergenów unoszących się w powietrzu. Ozon w pomieszczeniach może skutecznie zlikwidować roztocza kurzu domowego. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń możemy znacznie lepiej się w nich czuć. Jest ono wskazane przede wszystkim dla alergików, gdyż ozonowanie pomieszczeń doskonale je oczyszcza, powietrze jest świeże i czyste, pozbawione alergenów i bakterii. Dzięki zastosowaniu ozonowania w pomieszczeniach możemy również uniknąć rozprzestrzeniania się chorób np. grypy. W pomieszczeniach takich jak szpital, gabinety lekarskie, korytarzach, biurach czy szkołach jest to szczególnie wskazane, gdyż mamy tam do czynienia z nagromadzeniem ludzi. Wówczas możemy zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków.

Ozon jako skuteczny środek do usuwania nieprzyjemnych zapachów

Ozon bez problemu usuwa nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu w pomieszczeniach, w których mamy do czynienia z nieprzyjemnym zapachem w szybkim tempie możemy się go pozbyć. Istotne jest to przede wszystkim w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Ozon służy również do usuwania nieprzyjemnego odoru powstałego na skutek rozkładu zwłok ludzkich. Mogą być one niebezpieczne dla ludzi i ich zdrowia.

Oprócz tego ozon usuwa nieprzyjemny zapach z klimatyzacji, dymu papierosowego czy też woń związków chemicznych i wydalin.

Wyróżniamy przede wszystkim:

– ozonowanie pomieszczeń po pożarach

– ozonowanie hoteli

– ozonowanie gabinetów lekarskich

– ozonowanie piwnic

– ozonowanie szatni sportowych

– ozonowanie wnętrza samochodów

– odgrzybianie klimatyzacji samochodowej

– ozonowanie restauracji

– odkażanie karetek pogotowia

– pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń użytku publicznego

– poprawa jakości powietrza w zakładach przetwórstwa spożywczego, w szczególności mięsnego oraz w browarniach

– usuwanie zapachów po zmarłych

– usuwanie zapachu oleju oraz dymu papierosowego

– niszczenie pleśni po powodziach

– usuwanie zapachu stęchlizny

ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie jest więc bardzo efektowne i ma wszechstronne zastosowanie. Pozwala ono przede wszystkim pozbyć się nieprzyjemnej woni w różnego rodzaju pomieszczeniach. Możliwe jest również usunięcie alergenów, wirusów, czy też bakterii. Efekt ozonowania jest trwały i przede wszystkim skuteczny na każdej powierzchni i w każdym miejscu.

 

TAGI: Ozonowanie pomieszczeń Toruń, Ozonowanie mieszkań Gdańsk, Elbląg, Likwidacja zapachów Gdynia, Płock, Ozonowanie Warszawa, Ozonowanie Grudziądz, Ozonowanie Bydgoszcz, Ozonowanie Ostróda, ozon Malbork, 

Poleć innym ten artykuł: